İngiltere Dil Okulları, İngiltere dil okulu

ingiltere dil okullari

İngilizce eğitimi denildiğinde ilk aklımıza gelen ülkelerin başında “İngiltere” gelmektedir. İngilizcenin ana yurdu olan İngiltere dil okulları her yıl İngilizce eğitimi amacıyla gelen onbinlerce öğrenciyi misafir etmekte ola metropolit bir ülkedir. İngilizce eğitiminin çok ciddi bir kaynak ve hatta sektör olduğu İngiltere’de yüzlerce dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulları  İngiltere’nin hemen her şehrinde şubeleri ile ve bir de üzerine lokal çalışanları eklersek oldukça kalabalık bir nüfusa sahiptir.

İngiltere, ana dilinin ingilizce olması ve dil öğrenimi için ciddi bir sektör durumunda olması sebebiyle diğer zincir okulların da, şube açmak için çok tercih ettiği bir ülkedir.

İngiltere dil okulu seçenekleri ve bilgiler

İngiltereDilOkulu.com olarak en çok çalıştığımız zincir okullar;

  • ec-dilokulu-logoEC Dil Okulu : Londra, Cambridge, Brighton Oxford, Bristol gibi şehirlerde şubeleri bulunan EC dil okulu,2011 yılında STM sıralamasında “Dünyanın En İyi Zincir Okulu” seçilmiştir. Uluslararası bir dil okulu olan EC dil okullarının Amerika, Kanada, Malta, Güney Afrika/Cape Town gibi bir çok ülkede şubeleri mevcuttur. EC‘nin genel ve yoğun İngilizce programları dışında, üniversite ve kolejlerle direkt anlaşması olduğundan üniversiteye hazırlık programları, TOEFL, IELTS vb. ingilizce hazırlık programları, iş İngilizcesi, 17 ve altı yaş grubundaki öğrenciler için yaz okulu programları da bulunmaktadır.
  • Embassy English ECEmbassy English Dil Okulu: Bu okulumuz da, 2012 yılında STM sıralamasında “Dünyanın En İyi Zincir okulu” seçilmiştir. Eski ismi olan EMBASSY CES ,İngiltere haricinde Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika gibi ülkelerde şubeleri bulunan uluslararası bir okuldur. Embassy English dil okulları’nın, İngiltere’de Londra,Cambridge,Brighton, Hastings, Oxford gibi şehirlerde şubeleri bulunmaktadır. Ggenel ve yoğun İngilizce programları sabit olarak vardır ve ayrıca da Dünya’nın en iyi üniversite ve kolejlerine hazırlık programları, yaz okulu programları, Business English programları gibi seçkin programlar sunmaktadır. Embassy Englsih’in en dikkat çeken yanı da yüksek teknoloji kalitesine sahip bir eğitim sistemine sahip olmasıdır.
  • lsi-dilokulu-logoLSI Dil Okulu : İngiltere’de yer alan en eski ingilizce okullarından biri olan LSI, ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avusturalya gibi ülkelerde de şubeleri bulunmaktadır. LSI Dil Okulları, Normal İngilizce programları dışında iş ingilizcesi programları (üst düzey yönetilere yönelik özel ingilizce programları) summer camp programları gibi pek çok ilginç ve özgün programlar sunmaktadır. LSI Dil Okulları’nın İngiltere’de  Londra, Cambridge, Hampstead ve Brighton’da şubeleri bulunmaktadır.
  • kaplan-dilokulu-logoKaplan Dil Okulu : Dünya’nın en yüksek eğitim standartlarına sahip okullarından biri olan Kaplan International Dil Okulları’nın İngiltere dışında ABD, Avustralya,Yeni Zelanda, İskoçya, İrlanda, Kanada gibi ülkelerde de şubeleri bulunmaktadır. Kaplan’ın İngiltere dahilinde ise Londra, Cambridge, Oxford, Salisbury, Torquay, Bournemouth Manchester ve Bath gibi şehirlerde de şubeleri bulunmaktadır. 70 yılı aşkın bir süredir dil eğitimi veren Kaplan okullarında öğrenciler için Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programları, Akademik İngilizce, TOEFL / IELTS ve Cambridge ingilizce seviye sınavlarına hazırlık ve üniversite yerleştirme programları bulunmaktadır. Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının diğer okullardan en önemli farklı ise haftada 7 saat ek ders şeklinde yapısal çalışma imkânı sunması gösterilebilir. Kaplan International Colleges’ta eğitim alan öğrenciler böylelikle dil gelişimlerini daha kısa sürede, daha hızlı ve daha yüksek seviyede tamamlayabilmektedirler.
  • stgiles-dilokulu-ingiltere-logoSt. Giles Dil Okulu  : 1950’li yıllardan bu yana İngiltere’de İngilizce eğitimi konusunda hizmet veren St.Giles Dil Okulu, uzman eğitim kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı ile uluslararası öğrencilere çeşitli ve özgün programlar ve profesyonel hizmetler sunmaktadır. İngiltere haricinde aslında Dünya’nın pek çok ülkesinde ve çeşitli şehirlerde şubeleri olan St.Giles Dil Okulları’nın İngiltere’de Londra Merkez ve Londra Highgate olarak 2 lokasyonu ayrıca Brighton ve Eastbourne’de de şubeleri bulunmaktadır.
  • lal-dilokulu-logoLal Dil Okulu : Lal Dil Okulları’nın İngiltere’de en güzel sahil şehirlerinden biri olan Torbay ile en kozmopolit şehiri olan Londra’da olmak üzere 2 şubesi bulunmaktadır. Her ingilizce seviyesine hitap eden eğitim programları ile LAL dil okulları, İngiltere’de 2009 yılından beri hizmet vermekte olan bir zincir okuldur. LAL dil okulları Genel ve Yoğun İngilizce programları, IELTS hazırlık, CELTA programları, kişiye özel bire bir ingilizce programları ile ön plana çıkan kaliteli bir okuldur.
  • kingscollege-dilokulu-ingiltere-logoKings College Dil Okulu : İngiltere’nin önde gelen dil okullarından biri olan Kings College 1957 senesinden bugüne İngiltere’de hizmetlerini sürdüren eski ve köklü bir okuldur. Kings College’ın İngiltere’de Londra, Oxford ve Bournemouth‘da olmak üzere toplam 3 şubesi bulunmaktadır. Kings College’da uluslararası çalışan bir okulumuzdur ve bir zincirdir. İngiltere dışında, Amerika’da da şubeleri bulunmaktadır. Kings College, genel/yoğun ingilizce programları, İngiltere ve Amerika yaz okulları, Üniversite ve IELTS hazırlık programları sunmaktadır.
  • lsbf-logo-ingilteredilokuluLSBF Dil Okulu : London School of Business & Finance İngiltere’de eğitim alabileceğiniz Londra’ nın en kaliteli okullarından birisidir. LSBF okullarının ana hedefi öğrencilerini liderliğe, başarıya ve mükemmeliğe hazırlamaktır. Okulun İngiltere’de Manchester, Birmingham ve Londra`da kampüsleri bulunmakta olup, Londra’da Holborn ve Marble Arch’ta ki 2 kampüsünde eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra, LSBF`in Kanada (Toronto) ve Singapur kampüsleri de  bulunduğundan; bu durum LSBF`i 3 kıtada birden eğitim veren bir okul yapmaktadır. LSBF Birmingham ve Londra merkezlerinde Genel, Akademik ve İş İngilizcesi,  IELTS Dil Seviye Sınavlara Hazırlık programları, Günlük konuşma pratiği sınıfları ve Yüksek Lisans öncesi  12 haftalık veya daha uzun süreli “ingilizce hazırlık” kursları sunmaktadır.