İngiltere’de Konaklama Seçenekleri

konaklama-secenekleri-ingilteredilokullari

İngiltere’ye giden her öğrencimizin hemen hemen ilk aklına gelen sorulardan biri de konaklama oluyor haliyle. Yabancı bir ülkeye gidiyorsunuz ve tabii “Nerede kalacağım?” sorusunun otomatik olarak kafınızda belirmesi gayet normal. İngiltere tarihi bir lokasyon olduğu için buradaki evlerin çoğunluğu çok eskiler ve ülkemizdeki gibi modern ev veya apartmanların sayısı oldukça kısıtlı. Bu nedenle de İngiltere’ye giderken Türkiye’deki standartlarda bir konfor aramamanızı tavsiye ediyoruz.

Size konaklama seçeneklerimiz ile ilgili ön bilgileri aşağıda listeledik. Bunlar dışındaki opsiyonlar ve özel seçenekler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Aile Yanı Konaklama Seçeneği

Gittikleri ülkelerin kültürlerini öğrenmek ve İngilizce seviyelerini ana dili İngilizce olan ailelerle kalarak pratik olarak geliştirmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir konaklama biçimidir. Bu konaklama tipinde öğrenciler tek ve çift kişilik odalarda konaklayabilmekte ve sabah / akşam yemeği gibi öğünleri de aileleri aracılığıyla sağlayabilmektedirler. Ailelerin genel olarak okula mesafeleri yarım saat ile bir saat aralığında değişebilmektedir. Aile yanı konaklamalar, okulların ve sorumlu kurumların denetlediği güvenli aileler arasından seçilmektedirler ve 100% güvenlidirler.

Yurt Konaklama Seçeneği

Bağımsız, okula daha yakın ve kendi yaş gruplarından öğrenciler ile konaklamak isteyen öğrencilerimizin daha çok tercih ettiği bir konaklama tipidir. Bu konaklamada tek ,çift ve üç kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır.  Yurt konaklamalarında banyo kullanımı kişiye özel ya da ortak banyo şeklinde kişilerin istediğine bağlı olarak değişebilmektedir. Yurtlarda öğrencilerin kullanımına verilmiş ortak kullanımlı full ekipmanlı mutfaklar ve oturma odaları mevcuttur.

Apart & Öğrenci Evi Konaklama Seçeneği

Ev arkadaşlığı sistemi gibi bir evde 3ila 6 kişinin kalabildiği, mutfak ve oturma odası gibi ortak kullanım alanlarının bulunduğu konaklama tipidir. Bu konaklamada yemek dahil değildir ve öğrenciler yemeklerini full ekipmanlı mutfaklarda kendileri yapabilmektedir. Apartların ve öğrenci evlerinin okullara mesafesi yaklaşık olarak yarım saat kadar civarında değişmektedir. Bu konaklama tipinde öğrenciler tek kişilik ya da çift kişilik odalarda konaklayabilmektedir.

Otel Konaklama Seçeneği

Daha bağımsız ve spesifik istekleri olan pinpirikli öğrencilerin talep ettikleri komforu daha kolay bir şekilde bulabilecekleri bir konaklama seçeneğidir. Kişiye özel banyo ve kişiye özel kullanım alanları olan bir konaklamadır. Ancak diğer konaklamalara kıyasla daha pahalı ve lüks bir konaklama seçeneğidir. Okula mesafe olarak en yakın olan anlaşmalı otellerden tercih edilebilmektedir.