Ingiltere’de Üniversite

cambridge

İngiltere’de üniversite programları

İngiltere tarihi ve ingilizce dilinin yaygınlığı ile bu dilde eğitim ve bu ülkede almak isteyen binlerce öğrenci ile her yıl dolup taşıyor. Ülke’de üniversitelerin hepsi akredite ve “British Council” tarafında sürekli kontrol ediliyor. Üniversite programları ve seçenekleri de çok çeşitli. İngiltere’de üniversite düşünüyorsanız buradaki dil bariyeri IELTS olarak ortaya çıkıyor ve bu üniversitelere kabül için belirli bir seviyede ingilizce gerekiyor. Eğer ingilizce’niz bu seviyede değilse de, size anlaşmalı olduğumuz dil okulları ile üniversite geçiş programı dahilinde yardımcı olabiliyoruz.

İngiltere’de Okul Dönemleri: Güz ve Bahar olmak üzere iki şekilde sunulmaktadır. Eğer amacınız yüksek lisans ise, çoğu program Güz döneminde başlamaktadır.

Başvuru tarihleri: GÜZ dönemi başvuruları genel olarak Ocak- Şubat aylarında son bulmaktadır. Ancak üniversite öncesi farklı bir program almayı planlayan öğrenciler için 3 ay öncesinden de başvurular gerçekleştirilebilir. Her ihtimalde en az 1 ay öncesine kadar başvurnuzu yaptığınız takdirde, henüz kontenjanları dolmamış okullara yerleştirme olasılığınız daha yüksek olacaktır.

ingiltere üniversite fiyatları

 

İngiltere’de Üniversite fiyatları

Bu ülkede, üniversiteler için yıllık maliyet aşağıdaki gibidir:

Lisans: 9,200-12,500 GBP,

Yüksek lisans (MBA) : 10,500-12,500 GBP.

Daha ekonomik üniversitelerin maliyeti de yıllık 5,000 – 8,000 GBP arasında eğitim alınabilmektedir.

 

 

İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTE EĞİTiM  KOŞULLARI;

Üniversiteler kabul koşulları:

 • Lisans için Türkiye’de girmeniz gereken hiç bir sınava gerek kalmadan lisans eğitimi alabilirsiniz.
 • Yükseklisans için de yine hiç bir ek sınava girmeden veya girdiğinizi göstermeden eğitim alabilirsiniz.jumpthrough-500x500
 • İngiltere’deki üniversitelerin herbirinin kendine has kabul şartları vardır. Yapılan her başvuru ayrı ayrı değerlendirilir ve kişinin not ortalaması, hazırlayacağı niyetini bildirir makale ve ingilizce seviyesi en çok önem taşıyan unsurlardır.

Dil Seviyesi: İngiltere’de lisans ya da yüksek lisans düşünen tüm öğrencilerin dil eğitimleri yüksek olmalıdır. IELTS, TOEFLvb. dil sınavlarından yeterli puanı almış olmaları önemlidir.

 • Temel program için > minimum IELTS 4.5
 • Diploma programları için > minimum IELTS 5.0
 • Lisans düzeyi programlar için >  minimum IELTS 5.5
 • Pre-Master programları için >  minimum 5.5
 • Master, MBA ve diğer yüksek lisans programları için >  minimum 6.0gerekmektedir.

Lisans Başvuruları için, öğrencilerin lise not dökümü, niyet mektubu ve IELTS/TOEFL sınav sonuç belgesini,
Yüksek lisans (MBA) başvurularında ise  lisans not dökümü (ortalamanın 60 ve üzeri olma kaydı ile), niyet mektubu ve yine IELTS/TOEFL sonuç belgesini
hazırlaması gerekecektir.

Öğrenci özellikleri düşünülse, öğrencilerin farklı kültür, farklı ortam ve dillere kolay adapte olabilir yapıda olması genel olarak faydalı olacaktır.
Eğer öğrencinin ingilizce düzeyi yeterli ise anlaşmalı olduğumuz üniversitelere direk kayıt imkânları da mevcuttur. Bu konuda profesyonel üniversite danışma ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

ingiltere-universite

Ingiltere Eğitim Danışmanlığı ile, en doğru ve kabul edilme ihtimâli en yüksek olan üniversite seçeneklerini sizin için oluşturur, niyet mektubu, CV’nizin hazırlanması konularında da profesyonel hizmetlerimiz devreye girerek, doğru seçimi en uygun fiyatlarla yapmanız için birlikte çalışırız Bu kapsamda, başvuru formlarınız doldurulur akebinde kabulunuz alındıktan sonra vize işlemleriniz firmamız tarafından tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Eğer dil düzeyiniz direkt olarak bir lisans ya da yüksek lisans programına kayıt yaptırmanıza uygun değilse; aşağıda sunduğumuz paket programlar ile üniversiteye geçişiniz de tarafımızdan sağlanabilmektedir.

İNGİLTERE ÜNİVERSİTE GEÇİŞ PAKET PROGRAMI;gecis-kolyesi-ingilizce

Bu seçenek dahilinde eğitiminiz 4 farklı şekilde entegre olarak yapılabilmektedir.

 • Dil Eğitimi + Diploma Programı (bu program, aynı zamanda üniversite eğitiminizin ilk yılına sayılabilmektedir) + 2 sene Lisans
 • Dil Eğitimi + 3 Sene Lisans
 • Dil Eğitimi + Pre-master + Y. Lisans
 • Dil Eğitimi + Y. Lisans

Bu paket programlar dahilindeki aşamalar;

 1. Dil düzeyinizin belirlenir ve ne kadar süre dil eğitimi almanız gerektiğine karar verilir.
 2. Gitmek istediğiniz üniversite belirlenir, kabül şartlarına göre, lisans için “ön kabulünüz” alınır ya da bu üniverisiteye bağlı bir okuldan diploma programınız planlanır.
 3. Türkiye’den ayrılmadan önce dil eğitiminizin ve daha sonra geçiş yapacağınız okulun ilk dönem ücreti ödenir ve gerekli bağlantılar yapılır
 4. Konaklama ve diğer lojistik konular orada zorluk çekmemeniz için önceden planlanır ve ayarlanır.